Stomatolog Estea Wrocław - Stomatologia Zachowawcza
Konstal

Stomatologia Zachowawcza

 

Profilaktyka i leczenie próchnicy
Głównym celem stomatologii zachowawczej jest utrzymanie zębów w ich naturalnej postaci. Innymi słowy, ta dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem powstałych ubytków próchniczych. Do zaburzenia funkcji i pogorszenia wyglądu zęba oprócz próchnicy przyczynić może się starcie, przeciążenie oraz uraz.

W leczeniu ubytków stosujemy nowoczesne materiały, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów odpowiadających naturalnym odcieniom uzębienia. Pacjentom proponujemy przede wszystkim kompozyt światłoutwardzalny, uzyskiwany z połączenia drobnego szklano-ceramicznego proszku z żywicą. Wypełniając ząb tym trwałym i szczelnym materiałem, nakładamy kilka warstw różniących się odcieniem, dzięki czemu uzyskujemy efekt idealnie dopasowany do tkanki zęba. Wypełnienia z kompozytów światłoutwardzalnych, doskonale naśladują żywy ząb, przywracając mu naturalny kształt i wygląd. Wysoka jakość materiałów sprawia, że bez względu na oświetlenie trudno odróżnić kompozyt od zdrowego zęba.

 

W naszym gabinecie stosujemy różne metody profilaktyki oraz leczenia próchnicy:

Profilaktyka:

  • skaling ultradźwiękowy - usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu,
  • piaskowanie – usuwanie osadów powstałych na skutek picia kawy, herbaty oraz palenia tytoniu,
  • lakowanie,
  • fluoryzacja dla dzieci i dorosłych – dzięki użyciu preparatów z fluorem zęby (zarówno te leczone, jak i zdrowe) są bardziej odporne na próchnicę i zdecydowanie zmniejsza się ich nadwrażliwość.

Leczenie :

  • wypełnienia stałe z kompozytów światłoutwardzalnych (w szerokiej gamie odcieni bieli),
  • leczenie nadwrażliwości zębów,
  • odbudowa korony zęba,